Co je aromaterapie?

Spread the love

Aromaterapie je druh alternativní medicíny, který užívá rostlinné těkavé látky známé jako éterické oleje a další vonné složky za účelem změny mysli, nálady, procesu poznávání nebo zdraví. Aromaterapie doslova znamená „léčbu pomocí vůní“. Je složen ze dvou slov: „aroma“ – vůně a „terapie“ – léčba. Očišťuje tělo, mysl i ducha. Je vhodná pro dospělé i pro děti. 

Při aromaterapii se tedy využívá vůní rostlin k dosažení a uchování fyzické i psychické pohody člověka. Vždyť tuto techniku používá každý den, aniž bychom si to uvědomili. Třeba vynikající citronový čaj, je forma aromaterapie. Stejně tak vhodně zvolený parfém, či vůně do domu. Vybírejte vždy, podle svých aktuálních pocitů, nechte se vést intuicí, ta Vám napoví….

  • Cypřiš – tiší bolest, deprese a úzkosti.
  • Citron – rozveselí a dodá energii.
  • Máta – s ní opatrně. Je vhodná při nachlazení a stimuluje mozek.
  • Levandule – otevírá sedmou čakru. Uvolňuje a zklidňuje.
  • Růže – antidepresivum a afrodisiakum.
  • Rozmarýn – povzbuzuje při únavě. Podporuje soustředění a paměť.
  • Mandarinka – uvolňuje napětí. Zmírňuje smutek. Je to stimulant – vhodný i pro děti.

Využijte jako první pomoc, při stresu a napětí – Aroma terapeutické koupele, které jsou jednou ze základních metod.  Vždy mějte po ruce vonné esence, třeba v kanceláři …. neboť správně zvolené vůně, uklidní, uvolní stres a zvýší činnost mozku 

Aroma terapeutické koupele příznivě ovlivňují nervový systém, pomáhají od psychických potíží, užitím vhodných esenciálních olejů. Pozitivně působí i na fyzickou stránku člověka, jeho tělesné funkce a případné zdravotní obtíže. Zvláčňují a hydratují pokožku a nastartují Vaše smysly.

I V NAŠÍ KAMENÉ RELAXAČNÍ MÍSTNOSTI SE POSOUVÁME DO HMOTY A PŘINÁŠÍME VÁM NOVINKU V PODOBĚ AROMATERAPIE, KTERÁ POSUNE POBYT V RELAXAČNÍ MÍSTNOSTI NA ZCELA JINOU ÚROVEŇ.

BUDEME VÁS HÝČKAT VŮNĚMI BYLINEK A KVĚTŮ 🙂 

Láskyplné hýčkaní Vašich smyslů přeje Tina Energy®