Barefoot- zážitek z chůze

Spread the love

Kráčíme si po této planetě v lecčem a lecjak. V lakýrkách, kanadách, teniskách, pantoflích, v kroksech, sandálech, střevíčkách na podpatku, dřevákách, gumákách, lyžákách…a taky úplně naboso.

Anebo…v barefootkách. Ano,tato obuv nabývá v posledních letech na veliké popularitě. Umožňuje totiž cítit se při chůzi svobodně i těm, kteří zrovna nechtějí z nějakých důvodů vyrazit rovnou bosí.

Přidám pár zkušeností s mou cestou k barefootkám a v barefootkách.

V dobách probouzení mého vědomí jsem poprvé zaslechl o „bosých“ botách v jednom pořadu Jaroslava Duška. Hledal jsem tehdy všechny cesty, které by mi alespoň trochu pomohly zbavit se zátěží, které jsem si léta střádal a tato možnost se mi zdála velice lákavá.

Hned druhý den po zhlédnutí oné „Duše K“ jsem nadšeně vyrazil do Divadelní ulice, kde byl tehdy první takový krámek v Praze. Nadšení prodavači i milí zákazníci mě přesvědčili o tom, že jsem tady správně. Bylo parné léto, takže volba nebyla dlouhá a padla na sandály poněkud nezvyklého tvaru, jimž se později začalo přezdívat „pičusky“. Vyrazíte v nich hned, anebo vám je mám snad zabalit? Zeptal se prodavač způsobem nepřipouštějícím příliš možnost č.2. „Nic nebalte, obuju si je hned!“ Vypálil jsem s úsměvem odpověď, netuše, co mě čeká a rázným krokem vyrazil ze dveří svým, do té doby obvyklým, stylem: “ Bum! Plác! Pata! Chodidlo!“…“Au!!! Tak takhle to asi nepůjde!“ A nešlo. Obvyklý styl v této obuvi jaksi nefunguje. Dáváte si patou o tvrdou a nerovnou dlažbu jednu ránu za druhou až vám z toho cvakají zuby a dělají se mžitky před očima. Po  pár krocích jsem se udýchaně zastavil s krví podlitýma očima, rudý v tváři a s výrazem počítaného boxera v sedmém kole. Kolemjdoucí si mě zkoumavě prohlíželi, zda nejsem pod vlivem alkoholu či jiných drog. Pohlédl jsem na tašku se starými botami a na chvilku uvažoval, že bych to přece jen…..Ne! Zavelelo ego! Dáš to v nových!

Cesta na Palackého náměstí, která trvá běžně asi 15 minut, se protáhla hodně přes půl hodiny. Měnil jsem styly po deseti krocích a stále nenacházel ten pravý. Zvlášť když se po pár desítkách metrů začaly na nohou objevovat náznaky krvavých puchýřů.

Ale dal jsem to. Domů jsem dorazil zcela vyčerpán, zato mé ego na mě bylo pyšné.

Přes krvavé šrámy jsem ráno boty znovu obul a vyrazil v nich na celý den. Nebylo to vůbec jednoduché, ale můj styl chůze se postupně, částečně díky bolestivým zkušenostem, částečně díky intuici, vylepšoval. Začal jsem našlapovat zlehka a večer unavený, ale šťastný, dorazil domů. Zjistil sem, že kromě únavy svalů v dolní části nohy, které si musely zvyknout na úplně jiný způsob chůze, se v těle díky přirozené akupresuře spustil i detoxikační proces.

Za pár dní se zocelily svaly a pročistilo tělo. Změnil se zcela způsob chůze a přestaly mě bolet klouby v kolenou a záda, neboť tento přirozený způsob chození je pro tělo velice šetrný. A užíval jsem si různé povrchy, po kterých jsem kráčel, neboť v bosých botách tyto povrchy rozlišujete a vnímáte jejich energii. Prostě, je to zážitek navíc.

Po několika dnech jsem znovu nakráčel do onoho krámku. Prodavač rutinně mrkl na moji obuv a zjistil, že už nejsem nováčkem. Usmál se a ukázal rukou k regálům plným barefootek všeho druhu.

A tak jsem postupně vyměnil celý svůj botník. Postupně jsem si opatřil dva páry společenských botek, boty na běh, na podzim, jaro i na zimu. Do těch nosím ještě jednu silnou ponožku, aby nezáblo od nohou, ale zimní vložka šla pryč. To abych si mohl užívat kontaktu se sněhem a ledem. Nevěřili byste, jak jistě se cítíte na zledovatělém chodníku, když můžete „zatnout drápky“ a necítíte se na svých tvrdých a vysokých podrážkách bezmocní jak zmrzlá žába na tobogánu. Prostě, vrátí se vám cit pro přirozenou chůzi a máte z ní zase radost.

A kromě toho, děláte něco pro svoje zdraví a pro svoji cestu vůbec…

 

Autor:Michael K

Zdroj: www.skyenergytv.cz

Nabízíme nejaktuálnější informace o přicházejících energiích, které nikde jinde nenajdete! Poskytujeme užitečné rady a návody, jak projít transformací.
U nás najdete nejaktuálnější videa, články i krátké aktuální zprávy. Jsme s Vámi každou vteřinu a ve všech dimenzích.