Díl 1 – Kurz automatické kresby

Spread the love

Baby TV uvádí první díl kurzu „Automatická kresba“ pro děti školního věku a naše malé čtenáře. Nejdříve si povíme něco málo o tom, co je Kresba a nebo chcete-li obrázek. Je umělecké dílo, které vyjadřuje naše nejhlubší emoce a pocity. Je to nejjednodušší vyznání sebe sama.

Můžeme skrze ni vyjádřit svoji náladu svoje obavy i radosti. Můžeme také skrze kresbu pomoci blízkým, který mají nějaký problém. Říká se tomu automatická kresba.

Automatická kresba je ten nejjednodušší a nejpříjemnější způsob kreslení.

Pomáhá nám se zbavit stresu, obav, napětí, vzteku dokonce i fyzických bolestí. Dá se pomocí automatické kresby zjistit různé nemoci, skryté i ty očividné. Pomůže nám nahlédnout do vztahů, ať jsou sebevíc složité.

Já sama jsem s k automatické kresbě dostala už když jsem byla dítě. Ve škole o nudné hodině jsem si do rohu sešitu začala jen tak čmárat, a najednou jsem byla někde jinde.
Jindy jsem si uvědomila, že kresba ukázala můj pocit, který jsem v sobě ukrývala.
Ze zvědavosti jsem to zkoušela znovu a znovu. Stačilo naučit se uvolnit a naslouchat mému vnitřnímu hlasu. A čím déle jsem trénovala, tím více, jsem objevovala sebe sama.
Po nějaké době a pod vedením Tiny Energy jsem začala automatickou kresbou pomáhat lidem kolem sebe. Pomohla jsem jim vyjádřit kresbou pocity o kterých se báli mluvit. Pomohla jsem najít zdroj nemocí a různých jiných problémů.
Každá kresba, je nabytá svou vlastní energii a každá tedy řeší jiný problém. Jedna dodává odvahu, druhá chrání majitele obrázku a další dodává sílu.

V tomto mini kurzíku si budeme hrát s pastelkami, které se stanou postupem času Vašimi dobrými kamarády. Zábava začíná. Připravte si do příště papíry a oblíbené barvičky.

V příštím díle na viděnou malí čtenáři …