DÍL 2 – Barvy

Spread the love

Ke kresbě, ať už automatické nebo umělecké, patří barvy.

Každá z barev má svoji vlastní energii, svoji sílu.

V následujících dílech si je jednotlivě popíšeme a řekneme si co vše se v nich skrývá. První barvy o kterých si něco řekneme jsou černá a bílá.

Černá a bílá k sobě patří už od samotného začátku. Jsou jako Jin a Jang, spolu tvoří protikladné strany mince. Symbolizují dobro a zlo. Ale nic není tak jednoduché. Každá barva samostatně má v sobě mnohem víc, než by se na první pohled mohlo zdát.

Černá je barvou smutku, ztráty, beznaděje, deprese a smrti, ale není to tak jednoznačné, také v sobě nosí ticho a ochranu. Je také barvou tajemna a mystiky. Pomáhá nám neztratit sebe sama v tomhle zmateném světě. Lidé co černou rádi a hodně nosí se vyznačují svou citlivostí a tajemstvím.

Bílá barva je symbolem čistoty a nevinnosti. Dává nám čas a prostor k přemýšlení. Opticky zvětšuje prostor a působí dojmem čistoty.

Také působí ochraně, ale na rozdíl od černé jako zrcadlo- odráží energii. Čistota, pořádek a dobré plánování, jsou podstatou člověka nosící především bílou barvu.

Bílá nám dává schopnost odpouštět. Tato schopnost, je pro člověka velmi důležitá. V naší minulosti se dělo spousta situací, které časem budeme potřebovat ze svého života propustit, aby jsme byli šťastní, ale to už je jiné povídání …. 

Tak to by bylo k těmto základním barvám.
V dalších dílech si povíme o červené a modré.