Jarní detoxikace s břízou

Spread the love

 

Jak se říká „příroda je mocná čarodějka“. Jejím prostřednictvím k nám proudí hojnost a poskytuje nám své dary. Příroda je mou obrovskou vášní a inspirací a její pomoci využívám moc ráda. Samozřejmě s patřičnou úctou a pokorou k Matce Zemi, protože bez ní bychom zde nemohli žít. Ráda se inspiruji zkušenostmi a tradicemi našich předků. Vnímám, že nastává čas, kdy je potřeba se opět navrátit k sobě, obnovit své spojení s přírodou a kořeny. Proto bych se tu s vámi ráda podělila o méně známý druh očisty březovou mízou, který využívali naši předci.

I samotná příroda neustále prochází transformací. A protože tu už nějaký čas máme jaro, během kterého se probouzí a obnovuje příroda, nastává vhodný čas pro detoxikaci těla. Jarní očista nám pomáhá zbavit se veškerých škodlivin a nečistot, které se v nás usadily v zimním období. Detoxikace posiluje naše fyzické zdraví, dodává nám novou energii, a spolu s tím se zvyšují i naše vibrace.

Březová míza má regenerační, posilující a omlazující účinky. Odbourává jarní únavu a posiluje imunitu. Obsahuje spoustu vitamínů, minerálů a také přírodní cukr. Očista březovou mízou působí na ledviny, močový systém, játra, bolesti kloubů, revmatismus, žaludeční potíže nebo vysoký cholesterol. Její účinky jsou opravdu úžasné.

Jak získat březovou mízu?

Navrtejte mladou břízu o průměru minimálně 30 cm, a to zhruba do hloubky 5-7 cm a šířky nejvíce 5 mm. Vrtejte do kmene ve výšce půl metru. Do otvoru zasuňte hadičku a pod ni postavte nádobu, do které bude míza odkapávat. Nádobu něčím přikryjte, aby vám do ní nepadalo listí a kůra. Březová míza totiž kape pomalu a její sběr tak trvá velice dlouho. Nejvhodnější doba pro směr mízy je ráno, kdy stoupá kmenem vzhůru, k večeru ztéká zpět do kořenů. Po odčerpání mízy otvor uzavřete voskem, propolisem nebo stromovým balzámem, případně můžete použít i dřívko nebo mech, aby se ranka zacelila. Z jednoho stromu byste si měli odnést maximálně 2-3 litry mízy. Mízu umístěte do lednice a spotřebujte ji co nejrychleji, protože má krátkou trvanlivost. Jako kůru popíjejte mízu denně přibližně 1-2 dcl, a to po dobu 2-3 týdnů.

Je potřeba brát tyto pokyny zcela vážně a držet se jich. Naším cílem není strom poškodit a ublížit mu, ale s úctou a pokorou využít jeho dary. Na závěr bříze poděkujte za její dary a oběť.

Břízu bělokorou najdete skoro v každém listnatém nebo smíšeném lese. A protože je na detoxikaci pomocí březové mízy už nejvyšší čas, tak vyrazte do lesa a dejte si do žil!

Autor: Helena

Tina Energy® 

Zdroj: www.skyenergytv.cz

Celý portál, všechny informace, názvy i služby jsou chráněny evropskou ochrannou známkou: Tina Energy® Záruka energie

Nabízíme nejaktuálnější informace o přicházejících energiích, které nikde jinde nenajdete! Poskytujeme užitečné rady a návody, jak projít transformací. U nás najdete nejaktuálnější videa, články i krátké aktuální zprávy. Jsme s Vámi každou vteřinu a ve všech dimenzích. Copyright © 2019 SKYENERGY TV. Všechna práva vyhrazena.