Konat či nekonat?

Spread the love

 

Poslední dobou mě opakovaně potkávala jedna otázka, kterou si lidé, v nichž už je zažehnuta jiskra spirituality, v souvislosti s probíhajícími transformačními změnami kladou, a kvůli níž se vedou často i na veřejných fórech spory. Máme být v tomto procesu aktivní? Máme se sami snažit měnit běh věcí?

Koncepce první vychází z toho, že vše už je tak nějak dáno, takže to nejlepší, co můžeme udělat, je sednout do koutku a čekat, až nás tam najdou. Jediné, co nám přísluší, je vyladit se do souladu s tím, čím skutečně jsme. Jinak už je třeba věci přijmout tak jak jsou a basta fidli! To sice vcelku odpovídá tezi, že bychom to, co k nám přichází, měli přijímat, nebojovat s tím a skrze sebe transformovat, ale přece je tam nějaký rozdíl! Kam se ztratila naše svobodná vůle? Ať koukám, jak koukám, v tom koutku ji prostě nevidím. A dost mi to připomíná nechvalně známou Leninovu definici, že „svoboda je poznaná nutnost!“ Brrrrrr!!!

Koncepce druhá je oproti tomu čistě aktivistická. V ní je svobodné vůle tolik, že už se dá hovořit přímo o libovůli. Věci budeme měnit tak, jak je cítíme, neboť co je dobré pro nás teď a v tuto chvíli, bude dobré i pro ostatní. Trochu mi to připadá jako přetahování se o krátkou přikrývku. Vždycky bude někde kousek chybět, protože té věci jaksi chybí potřebná metráž. Pokud v nesprávnou chvíli odebereme či přidáme nějaký druh energie, a systém na to není připraven, musí být znovu nastolena rovnováha. Třeba na úkor někoho jiného než onoho aktivisty, jemuž se to ale dříve či později podle zákona přitažlivosti vrátí jako bumerang. Tohle se mi taky úplně nezdá to pravé ořechové. A kdo to kdy vyzkoušel, potvrdí, že když jednal podle výše uvedeného, nejednou utržil nějakou tu ťafku od cesty…

 Tak jak to tedy vlastně je? Máme něco dělat nebo nemáme dělat nic?

Podle mého přesvědčení ani jedno, ani druhé. Nabízí se totiž ještě jedna varianta. Máme být aktivní! Nic se samo bez nás neudělá a energie, které přicházejí, musí někdo ukotvit. Pokud bychom přistoupili na koncepci úplné pasivity, transformační okno by nám proplulo mezi prsty. Měli bychom však respektovat, že nejsme ve vesmíru sami. Je třeba proto při našem konání zohlednit všechny a všechno. No a jak toho dosáhnout? Kdo má největší přehled, možnosti a schopnosti vidět a konat, aby to bylo vykonáno nejcitlivěji, nejlépe, nejohleduplněji ke všem? No jasně! Je to ten, který vše stvořil, tvoří a tvořit bude.

Takže v souladu se svoji svobodnou vůlí odevzdejme s důvěrou svoji cestu a vykročme na cestu své duše. Jen tak máme jistotu, že budeme mít nějakým zázrakem přesně to, co jsme chtěli a přikrývky zbude na všechny dost. 

Michael K.

Zdroj: www.skyenergytv.cz

Nabízíme nejaktuálnější informace o přicházejících energiích,

které nikde jinde nenajdete! Poskytujeme užitečné rady a návody, jak projít transformací.
U nás najdete nejaktuálnější videa, články i krátké aktuální zprávy.

Jsme s Vámi každou vteřinu a ve všech dimenzích.

email: info@tinaenergy.cz