Malými krůčky k životu bez odpadu

Spread the love

 

Miluji Matku Zem, vždy jsem měla krásný vztah k přírodě a letos jsem jí začala lásku projevovat svým uvědomělým přístupem k ní a k životu na Zemi a začala jsem pomalými krůčky praktikovat život bez odpadu. Jdu postupně a chci se s Vámi podělit o jednotlivé kroky, jak jsem začínala 🙂

Je to jednoduchý a přirozený způsob života. Myšlenka života bez odpadu je pro mě v podstatě to, že žiji minimalisticky a redukuji množství vyprodukovaného odpadu. Život bez odpadu je pro mě naprostá svoboda a volnost a cítím se velmi dobře, mám více času a šetřím peníze a hlavně přírodu a Matičku Zem.

1. Smysl pro minimalismus – když jsem se v lednu přestěhovala, cítila jsem, že mě to vede ke změnám. Jednou z nich bylo vytřídění šatníku. Zjistila jsem, že mám tolik oblečení, bot a doplňků, že by mi to vystačilo snad na tři životy! Tak jsem začala redukovat. Třídila a přebírala, skládala do pytlů a poté jsem věci odnesla – darovala jsem je potřebným, část z nich putovala do dobročinného obchodu, část do dětského domova, část jsem rozdala kamarádkám a nebojte, něco mi ve skříni přeci jen zůstalo. Najednou jsem se cítila taková lehčí a skutečně jsem zjistila, že ty věci již ke svému životu nepotřebuji. Pochopitelně, některé oblečení jsem si nechala. Bylo třeba, abych do něj vložila potřebnou energii, abych jej mohla nosit a mohlo u mě zůstat :-)) To, co už nebylo v souladu se mnou, jsem zkrátka poslala dál.

Toto redukování se netýkalo pouze skříně, pokračovala jsem v kuchyni a zaměřila se na hromadu plastových lahví a nádobí, které jsem vlastně nikdy nepoužila. Třicet vařeček, patnáct hrnců, vypadalo to, že se chystám vařit pro celý regiment 😀 I tady jsem provedla redukci.

2. Místo plastových sáčků a igelitových tašek jsem začala používat látkové pytlíky – ze staré záclony jsem si ušila pytlíky na ovoce a zeleninu 🙂 když jdu do obchodu, nakupuji už jedině s nimi. Později jsem si ušila pytlíky ze starého prostěradla, zkrátka zapojila jsem fantazii a byla kreativní 🙂

3. Omezila jsem nakupování nového oblečení a rozhodla jsem se, že investuji do kvalitní obuvi a pár kousků oblečení, které bude z kvalitního přírodního materiálu a poslouží mi na dlouho. 🙂

4. Naučila jsem se nakupovat potraviny bez obalu – v bezobalových obchodech a na trzích najdete skutečné poklady. Sortiment už je rozšířen i o drogerii bez obalu, šampony, prací prášky, mýdla. Vždycky, když jdu do „bezobalu“, vezmu si s sebou nádoby, do kterých si nasypu potraviny většinou sklenice od zavařenin – z různých marmelád, zavařenin, zkrátka, co doma najdu, to vezmu a jdu. 🙂

5. Naučila jsem se zpracovávat jídlo a využívat z něj maximum, nevyhazovat nic a kouzlit v kuchyni ,,á la co dům dal?“. Když vím, že to, co je v lednici, nestihnu sníst, protože třeba někam cestuji, tak co jde, zamrazím a co ne, tak daruji. Máme v Brně projekt – sdílená lednice a já tam vždycky nosím jídlo, které nestihnu sníst právě třeba z důvodu odjezdu pryč z města.

6. Vytvářím si vlastní kosmetické výrobky – začala jsem peelingem, později jsem vyzkoušela zubní pastu a tělové máslo. A také čistící prostředek do domácnosti.

7. Třídím odpad – sklo, plasty,papír, kov, bioodpad

 

Přeji nádherný slunečný den 🙂  S láskou Hanka

 

Autor Hanka

Zdroj: www.skyenergytv.cz

Celý portál, všechny informace, názvy i služby jsou chráněny evropskou ochrannou známkou: Tina Energy® Záruka energie

Nabízíme nejaktuálnější informace o přicházejících energiích, které nikde jinde nenajdete! Poskytujeme užitečné rady a návody, jak projít transformací. U nás najdete nejaktuálnější videa, články i krátké aktuální zprávy. Jsme s Vámi každou vteřinu a ve všech dimenzích. Copyright © 2019 SKYENERGY TV. Všechna práva vyhrazena.

 

Tina Energy® Záruka energie