Mám názor a tedy jsem-zaujímání stanovisek

Spread the love

Mám názor a tedy jsem.

 

Pokud se někdo z čtenářů, třebas jen okrajově, zajímá o sportovní dění, asi mu neuniklo, že naše země poslední dobou neslaví na mezinárodním poli v této oblasti žádné mimořádné úspěchy. Národní sebevědomí nezachraňují fotbalisté, volejbalisté, házenkáři, bratři Pospíšilové a dokonce už ani hokejisté. Přesto jsem po návštěvě několika vánočních večírků a účasti na hodinách všelijakých debat našel jednu disciplínu, v níž bychom dozajista vynikli a pokud by se konalo nějaké mistrovství světa, měli bychom veliké šance. Možná bychom se neztratili ani v měřítku sluneční soustavy či celé galaxie. Ta disciplína se jmenuje „zaujímání stanovisek“. V tom jsme vážně dobří. „Co si o něm (tom) myslíš?“ Toť nejfrekventovanější otázka všech besed a hovorů. No a my tázaní se povětšinou na čerstvě nanesený lep bez problémů chytneme a začneme: „No, víš, já ho (jí) měl ze začátku docela rád, ale (kyblík špíny)“. Nebo: „Toho (Tu) já opravdu nemusím, vždyť (dva plné kýble směsného odpadu)“. Nebo dokonce: „Toho (tu) píp, píp (sud fekálií) píp, píp“. Anebo třeba: „Je to sice každého věc, ale já bych to tedy rozhodně udělal jinak“. Nebo : „Něco jsem zaslechl…máš pravdu, je to strašné!“. Případně: „Měla na sobě příšerné šaty“. Děláme to asi každý. Okamžitě, aniž bychom o věci či osobě cokoliv bližšího věděli, znali, aniž bychom si sami věci prožili, sypeme z rukávů svoje posudky, či spíše odsudky, posuzujeme, hodnotíme. Často už jen tón našeho hlasu posluchačům výmluvně sdělí, jakže se to s naším stanoviskem k věci má. Ani nám nedochází, že neustálým posuzováním, hodnocením a vymezováním se vůči okolí, vytváříme v informačním poli napětí, které je energetickým zdrojem skutečných fyzických třenic a bojů. Tím, že kolem sebe vytváříme zdi nebo přinejmenším zábradlí, oddělujeme se od ostatních a tím i od jednoty. Čím jsou naše zdi vyšší a hroty našich soudů ostřejší, tím více posilujeme sílu temných energií a padáme s nimi dolů. No a hádejte komu tím děláme největší radost? Jako bych slyšel slova kdejakých ideologů temna: „Boj a válka jsou tu od nepaměti a vždycky budou!“ „ V přírodě už to tak je! Slabší prohrává a končí na okraji stáda, případně v trávicím traktu silnějšího, to se nedá nic dělat…“

Ale dá. Není to dlouho, co jsem se skupinou kolegů absolvoval cestu po jedné evropské zemi. Provázel nás zkušený pán, který se dlouhou dobu živil jako tlumočník a publicista. Byla s ním veliká zábava a všichni si s ním rádi a příjemně popovídali o všem možném a mnohé se od něj dozvěděli. Až po několika dnech mi došlo, čím byl ten pán tak výjimečný. Nikdy nezaujímal žádné stanovisko, nevyslovil odsudek. Dokonce ani z tónu jeho hlasu jsme nevyčetli, komu vlastně straní. A možná, že nestranil opravdu nikomu. Na položenou otázku vždy tazateli vysypal z rukávu obdivuhodné množství věcných informací, aniž by k tomu připojil předem hotový názor či soud. Obraz se pak stvořil tak nějak sám a každý si z něj vybral své.

Pojďme se to tedy učit. Pokusme se poskytovat a přijímat informace bez předsudků, posudků a odsudků, pojďme se namísto názorů a stanovisek pídit po skutečně věcných a pravdivých informacích. V nich je totiž obrovská síla a vedou k pravdě o veškerém bytí. Názor nám kdekdo může vyvrátit, stanovisko se dá změnit, situace či osoba se dá posoudit jinak, ale pravdivá informace? Ta zůstane neměnná, i když ji někdo pošpiní, pomluví, překroutí nebo zakryje. No a nesmím zapomenout na to důležité. Abychom se nemuseli spoléhat na stanoviska jiných a nepodléhali lžím, mějme otevřená srdce! Jedině ta nám neomylně napoví, co je pravda a co klam.

 

Autor: Michael K.

Zdroj: www.skyenergytv.cz

Nabízíme nejaktuálnější informace o přicházejících energiích, které nikde jinde nenajdete! Poskytujeme užitečné rady a návody, jak projít transformací. U nás najdete nejaktuálnější videa, články i krátké aktuální zprávy. Jsme s Vámi každou vteřinu a ve všech dimenzích.

TINA ENERGY ®