Moje cesta – nejšťastnější rodina- příběh Terezky

Spread the love

Vyrůstala jsem v rodině milující maminky a nevyrovnaného tatínka, poznamenaného neláskou jeho matky. Byl to agresivní zlý manipulátor, avšak i v něm byla touha po lásce, kterou nikdy nedostal. Už od malička ho život učil špatným vzorcům chování, a tudíž v kombinaci s neláskou nikdy neměl možnost jít tou správnou cestou. Jeho duše si to vybrala, vybrala si naučit nás pochopení a odpuštění, které je nezbytné k našemu životu a správné cestě. Narodil se 11. 11. a to už o něčem svědčí. Proto, když se mě dnes kdokoli zeptá, jestli si myslím, že nás měl rád, odpovím: „ Ano, měl.“ Vždy z něj byl cítit ten smutek a to nepochopení ostatních. Uměl milovat, ale svým způsobem a já jsem dneska opravdu vděčná, že jsem mohla mít takového otce. Je to jeden z lidí, který mě naučil opravdové lásce.

Už jako malá holčička jsem toužila po té nejdokonalejší a nejšťastnější rodině plné lásky, respektu, důvěry a bezpečí, měla jsem velký sen, který se postupně s mým přibývajícím věkem z mého vědomí vytrácel. V mých 5 letech se mnou a moji mladší sestrou maminka utekla do azylového domu, kdy započala naše cesta k pochopení. Vždy jsem byla mamince oporou. Cítila jsem, že jakožto nejstarší dcera ji mám být. Můj otec to věděl, takže jsem jim byla odstrkována na druhou kolej a moji sestru měl raději. Ač jsem toto vše věděla, cítila jsem, že správná cesta je tou, kterou jsem šla. Tím moji sestru neodsuzuji. Byla malinká a vybrala si jiné životní zkušenosti. Dnes si troufám říct, že je to ten nejrozumnější člověk se srdcem na správném místě. Obdivuju ji, vybrala si tu nejsnazší cestu, jaká mohla být a život si komplikovala minimálně a moc ji přeji to štěstí, které dnes má.

Ale to jsem trochu odbočila 🙂

Jakožto opora mé maminky jsem do sebe přijala spoustu jejích negativních pocitů a emocí. Strach, pocit bezmoci, nedůvěru, nelásku sama k sobě. Až do naší dospělosti s námi byla sama a život jednoduchý opravdu neměla. S otcem se rozváděla a o nás bojovala asi 10 let. Neměla u sebe nikoho, kdo by ji podpořil, pochopil a pomohl. Já jsem ji bohužel nestačila a naprosto to chápu. Po hmotné stránce byla na všechno sama a obdivuji, že to dokázala. Dokázala z nás vychovat úžasné holky, ač o mně si to momentálně nemyslí a chápu ji. V mém dospívání to se mnou neměla jednoduché. Po těch letech, kdy jsem ji byla oporou, jsem ji přestávala být a začala jsem jí komplikovat život já. V hloubi své duše jsem se cítila být nepochopená a nedoceněná a tyto pocity mě vedly dál, dál k pochopení.

Mé dospívání byla hotová katastrofa. Řekla bych, že si můžete představit tu nejhorší žitou skutečnost ve spojitosti s Vaším dítětem.

Vše to začalo tím, že jsem začala hledat tu lásku od mužů, kterou jsem nikdy nedostala a vlastně ani nepoznala. Ty vztahy podle toho také vypadaly. Byli to muži, kteří hledali sami sebe a vždy mě jen využili. V podstatě jako já je, protože jsem stále žila v tom očekávání, že když pro ně udělám první poslední, dostanu za to tu lásku. Byla jsem na omylu. Pokaždé jsem dostala za vyučenou a dovedlo mě to ke zkouškám a životním lekcím, ve kterých jsem se doslova a do písmene měla rozhodnout, zda žít nebo nežít. Cesta, kterou jsem šla, byla ta nejhrozivější, kde byla naprosto zřejmá neláska sama k sobě. Neměla jsem ráda sebe, natož někoho jiného a nevážila si ničeho. Přicházela jsem o dobré přátele a téměř jsem přišla i o rodinu. Bylo za minutu dvanáct, když jsem se rozhodla vrátit se zpět. Tam, kde jsem měla být. Vztahy s mojí mamkou to hodně poznamenalo. Jsem jí opravdu moc vděčná a dodnes jsem měla pocit, že jí tu vděčnost musím dokázat tím, že budu plnit její očekávání. Avšak uvědomila jsem si, že odpuštění a bezpodmínečná láska toto zapotřebí nemá.

Po této životní zkušenosti přišla další. Ona se vlastně tak trochu prolínala s tou předchozí, kde mi byla ukazována cesta, kam dál. Přišel mi do života můj bývalý přítel. Nebyla to láska, a ani nějaká velká zamilovanost mezi námi neproběhla. Byl to vztah založený na závislosti jeden na druhém. Z nějakého důvodu jsme se oba potřebovali a v tu chvíli to pro nás bylo to nejsprávnější. Vztah s ním nebyl jednoduchý, ač nebyl zlý. Byli jsme jen oba nevyrovnaní s naší minulostí.

S příchodem naší první dcery, kterou jsem měla ve 20 letech, se ve mně něco zlomilo. Začala jsem cítit zodpovědnost a dělala jsem tehdy vše, co bylo v mých silách, abychom měli šťastnou a krásnou rodinu. Můj bývalý partner se však nedokázal smířit s tou velkou zodpovědností, nechtěl to tak a s příchodem druhé dcery bylo vše ještě horší. To už jsem začala pociťovat i já, ale stále jsem se nevzdávala. Vzhledem k mé zkušenosti z dětství jsem jinou možnost neviděla.

Za pár měsíců po narození mé druhé dcery přišel ten den, kdy započala má cesta transformace. Bylo to z 11. na 12. srpna, kdy mi moje mamka volala z dovolené. Už to bylo pro mě hodně zvláštní, ale rozhodně jsem nečekala zprávu takovou, jakou jsem dostala. Řekla mi: „Sedni si! Sedíš?“ Po mé odpovědi ano, mi sdělila, že můj otec zapálil dům a poté se oběsil. Okamžitě jsem se rozbrečela a v tu chvíli se mi zhroutil celý svět, ač jsem s ním nebyla v kontaktu asi 2 roky. Stále jsem doufala, že se jednou něco změní, že on pochopí a bude schopen opravdové lásky. V ten okamžik jsem věděla, že se již nic takového nestane. Bylo to pro mě opravdu náročné období, kdy jsem se snažila pochopit „proč“. Můj tehdejší přítel mě nepodpořil ani trochu. Nechal mě v tom vykoupat, jak se patří. V té době jsem byla s dětmi od rána do večera sama a o víkendech jsem chodila do práce. Začala jsem si uvědomovat, že svůj život držím pevně v rukách pouze já a věděla jsem, že život s mým bývalým partnerem není ta správná cesta. Cítila jsem, že toto není ta dokonalá a šťastná rodina, kterou jsem si jako malá holka přála. Ovšem děti byly malé a já neměla prostředky na to, abych mohla odejít. Tak jsem se snažila žít s tím, že je vše tak, jak má být.

S nástupem do práce jsem se začala cítit o něco svobodněji a musím říct, že jsem se na tu chvíli opravdu moc těšila, ač jsem vůbec neměla v plánu opustit mého přítele. Je to paradox, ale situace se otočila. Začal se snažit, ale stále za to něco očekával. Měl strach, že o mě po těch letech přijde. A já po těch letech školení na „NEOČEKÁVEJ“ jsem to cítila. Nehledala jsem, ale přišel mi do života muž, který ve mně vyvolával pocity z dob, kdy jsem hledala. Ovšem vůbec jsem se necítila dobře, už jsem to nebyla já. Byla jsem jiná. Byl to vztah založený na obrovském adrenalinu, který kdyby praskl, tak mě zničí. Dospělo to do fáze, kdy jsem nevěděla kudy kam a začala se modlit. Modlila jsem se neutrálně za to, aby něco přišlo, něco se stalo nebo změnilo ku prospěchu nás všech.

Mé prosby byly vyslyšeny a vstoupil mi do života muž, který mi ukázal tu správnou cestu. Cítila jsem vše, co jsem vždy hledala. Lásku, důvěru, upřímnost a pocit bezpečí. DOMOV! Najednou jako bych věděla, co vše musím udělat proto, abych se mohla vydat na cestu domů. A udělala jsem. Ačkoli to nebyla jednoduchá cesta, a to proto, že jsem si ji sama dost komplikovala svým očekáváním, jsem dnes tam, kde jsem. Mé veliké díky také patří Tínce a Radkovi, kteří mě tou cestou od Nového roku provází a i díky nim jsem mnoho věcí pochopila.

Být vděčná za každou žitou zkušenost a vždy hledat chybu sama v sobě.

Dnes jsem spokojená, žiji v lásce, vycházím s lidmi, se kterými jsem se dříve „nemusela“ a stále na sobě pracuji. Mám dvě úžasné děti a dokonce jsem dostala dar uvědomit si a vidět, jak se s mojí prací na sobě i ony posouvají a neuvěřitelně mění k lepšímu. Moje starší dcera je dokonalým odrazem mých pocitů a to je pro mě další dar a ukazatel, kudy vede ta správná cesta.

Jsem opravdu vděčná za zkušenosti, kterými jsem si prošla a ačkoli nemám partnera, věřím, že ten pravý brzy přijde a mně se splní velký sen z dětství o dokonalé rodině! Žiji tady a teď a den ode dne se pro mě stává krásnějším.

Všem posílám mnoho lásky a víry! 🙂

S láskou Terezka

Zdroj: www.skyenergytv.cz

Nabízíme nejaktuálnější informace o přicházejících energiích, které nikde jinde nenajdete! Poskytujeme užitečné rady a návody, jak projít transformací. U nás najdete nejaktuálnější videa, články i krátké aktuální zprávy. Jsme s Vámi každou vteřinu a ve všech dimenzích.

 

 TINA ENERGY ® AUTOTERAPIE