Pocity z dětství – Součást duchovní DNA

Spread the love

Součástí našeho dětství byly pocity a emoce. A to buď naše nebo našich rodičů.

Budu se snažit Vám vysvětlit krok po kroku, jak propustit vše, co jsme do sebe přijali už jako děti a jak očistit naši duchovní DNA na všech úrovních.

Prvním krokem je rozebrat všechny pocity a emoce, které máme v našich duších.

Ať už v prenatálním stádiu našeho vývoje, či už ve fyzické realitě (v dětství), jsme do sebe přijímali pocity a emoce, které jsme okolo sebe vnímali. Ty je potřeba rozlišit na  pocity a emoce rodičů a pocity a emoce nás samých.

Vraťme se do dětských let. Například vztah Vašich rodičů bylo peklo. Otec pil, matka se nechala celé dětství ponižovat. Neuměla si dupnout. Trpěla vedle něho a cítila se příšerně. Neměla se ráda, cítila bolest, vztek a měla strach.

Vám je např. 2 roky a cítíte, i když to Vaše maminka nikdy nahlas neřekne, vše co cítí ona. Cítíte její strach, prožíváte její bolest. Uložíte si pocit nelásky sama k sobě. Zakódujete si všechny tyto pocity a emoce do duchovního DNA.

A co se stane dál?

Všechny tyto bloky se Vám zakódují do Vaší duše.

A pak se Vám celý život ve všech oblastech Vašeho života, tyto pocity a emoce zrcadlí.

V jádru je to velmi jednoduché, ale sama jsem dost dlouho nevěděla, že v DNA jsou tyto kódy, dokud jsem je nezačala vidět a nezačaly se mi otevírat souvislosti. Postupně jsem začala přicházet na to, jak se tyto bloky promítají do Vašich vztahů a ostatních součástí bytí jako je práce, rodina, úspěch, Vaše já … 

Rozebereme tento příklad.

Jak jsme si řekli, máte uložený například pocit nelásky. Necítila jste se v dětství milována tak, jak byste chtěla. Nyní v každém Vašem vztahu se opakuje stejný vzorec. Tchýně Vás nesnášejí. Nechápete proč? Co jste jí udělala? A ani na vteřinu Vás nenapadne, že Vám zrcadlí uložený pocit nelásky, který jste v dětství přijala od matky. Existuje jediné řešení. Přijmout, odpustit a propustit tento pocit z Vaší duše. Z duchovního DNA na všech úrovních. Jedině tak, až si jednou najdete nového partnera a stejný vzorec se již nebude opakovat. Je dobré se podívat v tento okamžik i na Vaši maminku a zjistit, od koho ona přijala tyto pocity, které na Vás přenesla. Zda od svého otce, či od své matky. Ona totiž jen opakuje stejný vzorec chování. Zrcadlí jen to, co ona sama ze svého DNA nepropustila. Když toto pochopíte, najednou Vám dojde, že jí to dokážete odpustit mnohem snadněji. Uvědomíte si, že ani ona sama to neměla jednoduché a utřídíte si všechny informace správným směrem.

Rozebereme si pocit strachu.

Maminka se vašeho otce bála, když byl opilý. Aby neublížil jí anebo jejím dětem. Bála se od něho odejít a bála se zůstat s ním. Tento pocit přenesla na Vás a hup! Máme tu další blok. Strach se samozřejmě může projevit ve všech oblastech života. V našem příkladu se projeví ve vztahu k mužům. Můžete mít v každém partnerství strach, že Vás muži opustí. Stejně tak můžete mít strach vztah ukončit a dokonce tento pocit může vést až ke vztahovým závislostem. A takto bychom mohli pokračovat do nekonečna. Nebo by se mohlo stát, že se Vám pocit strachu bude zrcadlit například ve vztahu k Vašim dětem. Mohou být často nemocné, bojíte se o ně. Nebo je přehnaně kontrolujete apod.

Proto Vám doporučuji rozebrat si své emoce. Uvědomit si, jaké pocity jste cítili v dětství. Co se okolo Vás dělo a kdo na Vás měl vliv. Uvědomit si, jak jejich pocity ovlivnily Váš život a co jste cítili, když se rodiče hádali, nebo když Vaše maminka zůstala po rozvodu sama. Zkrátka a dobře, je potřeba si rozebrat kámen po kameni celé Vaše dětství. Jít pod povrch do úplného nitra a uvědomit si, jaké pocity máme v DNA. Uvědomit si, že všechno souvisí se vším a že je potřeba pochopit souvislosti, jaká emoce se nám zrcadlí v té které oblasti našeho života.

PROTOŽE AŤ SE NÁM TO LÍBÍ NEBO NE, „VŠECHNO SOUVISÍ SE VŠÍM“.

KAŽDÁ MALIČKOST, KTEROU JSME SI ULOŽILI MÁ SVŮJ PROTIPÓL A VŽDY SE NÁM PROMÍTÁ DO ŽIVOTA. PO CELÝ ŽIVOT, POKUD TYTO EMOCE NEPROPUSTÍME, SE NEUSTÁLE DOKOLA OPAKUJÍ STEJNÉ SITUACE.

Rozchody, rozvody, neúspěch v práci, neláska sama k sobě, zdraví, vztah s dětmi atd. Vše souvisí s pocity z Vašeho dětství, které se uložily do Vaší duchovní DNA. Napište si to, udělejte si rozbor a sami přijdete na to, kde je zakopaný pes a proč se Vám nedaří.

MĚJTE NA PAMĚTI, ŽE JEDINÁ MOŽNOST JE PROPUSTIT POCITY Z DĚTSTVÍ A TÍM SE VÁM ZMĚNÍ CELÝ ŽIVOT.