Umíme přijímat pravdu?

Spread the love

Bylo to někdy před patnácti lety, když se mi poprvé dostala do rukou kniha Neala Walshe, „Hovory s Bohem“. Tehdy jsem byl se svým vědomím někde ve stádiu „kdovíjestli“….a možná ani tam ne. Po několika stránkách jsem knihu pobouřeně odložil. Zdálo se mi totiž, že Bůh je arogantní. „Mně přece nikdo nic nebude vykládat, jak a co mám dělat?!“ Křičelo mé nabubřelé ego jako na lesy. Myslelo si totiž, že když mi Stvořitel velmi laskavě sděluje, jak to ve Vesmíru chodí, jaké jsou jeho zákony a čím si škodíme, že mě chce poučovat a kárat.

Uběhly roky. Mezitím jsem se probudil a v poznání postoupil o pár schůdků výš. Ona kniha se mi dostala do rukou podruhé. Jaká změna!? Byl jsem z ní nadšený a doslova jsem ji zhltnul! Najednou mi bylo jasné, že Nejvyšší vědomí je nesmírně laskavá bytost, která překypuje bezpodmínečnou láskou ke všemu a ke všem a že nám namísto zloby, vzteku a odsouzení, donekonečna, jako ten nejlaskavější rodič, vysvětluje, čím a proč si škodíme. Nic víc, nic míň. Do ničeho nás vůbec nenutí, jen vysvětluje…a miluje, ať už děláme cokoliv.

Vím, že kniha pro mě tehdy znamenala obrovský krok k pochopení všeho, co nás obklopuje. Zvláštní. V textu se za ta léta nezměnilo ani písmeno. To, co mě před časem pobouřilo, to, čemu jsem neporozuměl, mě najednou naplnilo radostí, pochopením a láskou.

Myslím, že jsme v dnešní transformační době konfrontováni s tímto efektem všichni. V určité fázi našeho vývoje, kdy má ještě naše ego navrch, kdy nám ještě chybí několik porcí pokory, nedokážeme pochopit nezměrnou a bezpodmínečnou lásku, kterou jsme Zdrojem všeho bytí zahrnováni. Odmítáme přijmout, že pravidla hry jsou pevně daná a naše ega na nich nic nezmění. Odmítáme uvěřit tomu, že vše, co prožíváme, si způsobujeme jen a jen sami. Že nejsme oběti, ale tvůrci, že svět kolem nás je zrcadlem nás samých, nikoliv naopak.

Snažme se proto neodmítat hned a provždy to, co nechceme slyšet! Ona se totiž láska nemusí vždy vyjadřovat jen sladkými slovy. A vyřčená pravda, byť by se nám třeba hned nelíbila, vydá někdy za tisíc růžových srdíček…

 

Autor: Michael K.

 

Transformační průvodce a majitelka Školy Transformace

Zdroj: www.skyenergytv.cz

Nabízíme nejaktuálnější informace o přicházejících energiích, které nikde jinde nenajdete! Poskytujeme užitečné rady a návody, jak projít transformací.
U nás najdete nejaktuálnější videa, články i krátké aktuální zprávy. Jsme s Vámi každou vteřinu a ve všech dimenzích.