Zvířata jsou naši bližní aneb lidstvo přechází na rostlinnou stravu …

Spread the love

Dostala jsem možnost napsat článek na téma Veganství což zaměním za Rostlinnou stravu!

Z vlastní zkušenosti totiž vím, že ne každý člověk ví, co si pod pojmem Vegan představit…

 

Nedávno se mi totiž svěřil syn – též na rostlinné stravě, že mu kolegyně ve firmě položila otázku: A piješ kafe ? …můj partner, manžel, se zase setkal s reakcí : Vegan!…Ti jsou horší než vegetariáni. Reagující komentoval triko s nápisem k veganství. Takže prosím pěkně, jsme vegani, ale jinak celkem inteligentní. Používáme WC, zouváme se než jdeme do postele a očekáváme, že po pondělku přijde úterý. Teď by se někteří z vás mohli zasmát, ale to, o čem budou další řádky k smíchu vůbec není…

 

Sedím u stolu v kuchyni, pojídám buráky, před sebou notebook a jsem mírně rozechvělá. Proč?…

protože nejde o mě. Jde o Zvířata! Jde o zvířata, která dostala nálepku  hospodářská, ale zároveň nedostala možnost žít své životy!

A věřte mi, že mají velice bohaté vnímání. Mají emoce! Viděla jsem zdokumentované záběry kraviček radujících se z pohybu, skotačících na trávě, honící se za čerstvým vzduchem.

Dále prasátka jenž vyjadřují lásku člověku, šťastné ovce se svými jehňátky, stáda koz okusující seno s pocitem bezpečí, slepičky v náručí člověka spokojeně přivírajíc očka nebo housera ve společnosti jiných zvířecích kamarádů. Tyto mnou popisované situace pocházejí z azylů a farem

kde se několika málo jedincům podařilo schovat před lidskou krutostí a lží. I my jsme takto zachránili 37 slepiček z klecových chovů takže vím, o čem píšu.

 

Ó, jak je dojemné sledovat tyto zvířecí bytosti, když se navzájem dotýkají. Vyjadřují si náklonnost.

Nebo se o sebe strachují. Ano! Zvířecí matky se také strachují o své děti. Neboť to jsou jejich děti.

O které díky živočišnému, mlékárenskému průmyslu přicházejí. Navždy. Myslíte, že by se kráva vzdala mléka, které má pro své čerstvě narozené telátko? P-r-o-č by to dělala?

Jenže…tady jde o mléko, tudíž o prachy. Rozhodně tady nejde o vaše zdraví.

Podle studie z Harvardu státy s vyšším příjmem vápníku z mléka a mléčných výrobků, mají vyšší výskyt zlomenin krčku stehenní kosti, což je klíčový ukazatel osteoporózy.

 

Odborná ukázka z dokumentu Raději vidličky než nože..

Colin Campbell, Ph. D.:  Takže vlastně, čím více mléčných výrobků spotřebujeme, tím vyšší je míra osteoporózy, přesně opak toho, co nám mléčný průmysl tak dlouho říká. Jeden z hlavních mechanismů, který to způsobuje, je, že živočišné bílkoviny mají tendenci vytvářet v těle kyselé prostředí, tzv. Metabolickou acidózu.

Aby s tímto stavem tělo bojovalo, vytváří si tlumivý roztok, tzv. pufr, z nejsnáze dostupné látky, kterou je vápník v našich kostech. Aby se neutralizovalo kyselé prostředí těla, je extrahován vápník což vede k oslabení kostí.

Aby obhájily!!! zdravotní výhody mléka, mnoho státních zdravotních organizací dnes doporučuje konzumovat nízkotučné mléčné výrobky.

———————————————–
Na závěr: pokud v této chvíli přemýšlíte tak, že přeháním, seberte odvahu a kus svého času a z pohodlí svého domova, shlédněte na internetu – výběr je obrovský – dokumenty a videa  o tom, co se děje ve velkochovech, na jatkách, při transportu zvířecích bytostí do vzdálených zemí či jak vypadá testování na zvířatech.

„Krávy, stejně jako lidé a všechna ostatní zvířata, mají silnou touhu žít a užívat si svého času na této planetě“.

Susie Coston, ředitelka Farmy Sanctuary  útulku pro hospodářská zvířata,

California a stát New York

———————————————–

P.S. : Ráda poradím, provedu, vysvětlím, jak přejít na Rostlinnou stravu. Vím, že při této krásné změně lidé mohou narazit na nejbližší okolí – rodina, strach ze změny, strach vystoupit z davu atd.

 

Autor: Romana Morianna,

email: romana@lixis.cz

 

Zdroj: www.skyenergytv.cz

Nabízíme nejaktuálnější informace o přicházejících energiích, které nikde jinde nenajdete! Poskytujeme užitečné rady a návody, jak projít transformací.
U nás najdete nejaktuálnější videa, články i krátké aktuální zprávy. Jsme s Vámi každou vteřinu a ve všech dimenzích.